Badania nieniszczące i niszczące materiałów dla od

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, dom, usługi budowlane

Badania nieniszczące i niszczące materiałów dla od (...) Zarządzanie zasobami i ich integralnością jest obecnie bardzo ważne. Unia Europejska narzuca różne normy i dyrektywy określające odpowiednie parametry, jakie musi posiadać dana maszyna. Przykładem jest kwalifikacja i odbiory urządzeń ciśnieniowych. Urządzenia takie nie mogą przekraczać ciśnienia 0,5 bara. Istnieje też o wiele więcej innych przepisów, jakie muszą być spełnione. Aby tak się stało urządzenia muszą być poddane pomiarom, jakimi są badania nieniszczące i niszczące materiałów, które ustalą wszelkie parametry maszyny.  Badania niszczące zazwyczaj wymagają próbki materiału, (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2018/07/06

Badania nieniszczące i niszczące materiałów dla od

Urządzanie mieszkania w stylu śródziemnomorskim

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, dom, usługi budowlane

Urządzanie mieszkania w stylu śródziemnomorskim (...) Urządzając własny dom czy mieszkanie często zastanawiamy się, jaki styl wybrać i choć profesjonalne projektowanie wnętrz może nie należeć do naszych mocnych stron, to z powodzeniem jesteśmy w stanie wprowadzić w swoich wnętrzach styl śródziemnomorski lubiany przez biuro projetkowe Doma Studio. Design taki przywodzi na myśl czas relaksu na plaży, ciepły piasek i złociste słońce, którym możemy cieszyć się na urlopie. Styl śródziemnomorski wprowadza w naszych czterech ścianach powiew egzotyki a także sprawia, że przestrzenie stają się znacznie bardziej komfortowe. Projektowaniem w tym stylu zajmuje się firma DoMa Studio projekty wnętrz z PoznaniaZasady projektowania wnętrz w stylu śródziemnomorskimŻeby (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2016/09/18

Urządzanie mieszkania w stylu śródziemnomorskim

Awaryjne źródła prądu

Skojarzone z tym artykułem: budowa domu, budownictwo, usługi budowlane

Awaryjne źródła prądu (...) Każdej zimy słyszy się o zerwanych liniach energetycznych i obszarach wiejskich odciętych od elektryczności na całe tygodnie. Niestety, dopóki na terenie naszego kraju wszystkie sieci elektroenergetyczne nie zostaną zmodernizowane, będzie istniało ryzyko kolejnych takich wydarzeń. Brak surowych zim w ostatnich latach uśpił czujność niektórych mieszkańców, ale nigdy nie wiemy kiedy znów przyjdą czasy, kiedy sytuacje sprzed kilku lat zaczną się powtarzać. Na taką okazję warto wyposażyć się w awaryjne źródła prądu. Jest kilka możliwości awaryjnego zasilania w energię elektryczną. Może być to zasilanie z akumulatorów lub generatora.Jeśli chcemy zasilić tylko część urządzeń w domu, a także (...)

Dodany przez Marcin Michalik | 2016/06/28

Awaryjne źródła prądu

Co to są gabiony?

Skojarzone z tym artykułem: budowa domu, dom, usługi budowlane

Co to są gabiony? (...) Czasami przechadzając się po mieście widzimy w ogródkach czy na skalniakach dziwne konstrukcje z siatki wypełnione zazwyczaj kamieniami. Co to jest?To są gabiony. Dopełniając wcześniejszy opis można powiedzieć, że gabiony są to prostopadłościenne kosze ze zgrzewanych, drucianych siatek w środku wypełnione różnym, naturalnym materiałem takim jak granit, gnejs, bazalt, kamienie polne, otoczaki lub ziemia. Najnowsze designerskie gabiony wypełnione bywają szkłem kolorowym o różnym kształcie i wymiarze. Do czego służą gabiony? Początkowo stosowane były jak ochrona przeciwpowodziowa, bariery (...)

Dodany przez Tomasz Grupiewicz | 2016/05/31

Co to są gabiony?

Ozdobna kostka brukowa od Standrogu

Skojarzone z tym artykułem: bruk, brukarstwo, budownictwo, kostka, ogród, remonty, usługi budowlane

Ozdobna kostka brukowa od Standrogu (...) Gdy zaczynamy tworzyć dla siebie nowy dom, zwykle na początku wybieramy dla niego odpowiedni plan. Wręczamy go firmie budowlanej, która po kolei wykonuje dla nas zadania. To ona stawia fundamenty, a następnie buduje cały (...)

Dodany przez Marcin Michalik | 2016/04/21

Ozdobna kostka brukowa od Standrogu

Certyfikacja HQE w budownictwie

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, dom, remonty, usługi budowlane

Certyfikacja HQE w budownictwie (...) Degradacja środowiska jest tak duża, że wszyscy staramy się je chronić. Ograniczenie zanieczyszczeń, mniejsza ilość odpadów, mniejsze zużycie energii to podstawowe działania w tym zakresie. W tym kierunku od lat podąża również budownictwo. Certyfikaty w budownictwie Najczęściej spotykane certyfikaty dotyczą poszczególnych materiałów oraz gotowych elementów. Istnieją także certyfikaty przyznawane dla całych obiektów. Najczęściej przyznawany jest jeden z następujących certyfikatów: • LEED – (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2016/03/14

Certyfikacja HQE w budownictwie

Balustrada – dopełnienie schodów

Skojarzone z tym artykułem: budowa domu, budownictwo, usługi budowlane

Balustrada – dopełnienie schodów (...) Balustrada nie zależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonana pełni zazwyczaj dwojaką rolę. Po pierwsze jest elementem chroniącym schody, lub balkon, a z drugiej strony jest również elementem ozdobnym. Można powiedzieć, że jest istotnym elementem dekoracyjnym każdego domu. Musi być dopasowana do jego wystroju. Generalnie w domach do schodów stosuje się balustrady z trzech materiałów. Pierwszym i najdłużej stosowanym materiałem jest drewno. Nie rzadziej stosuje się balustrady wykonane metalu, a najrzadziej chyba można spotkać balustrady betonowe. Balustrady metalowe, wykonane są najczęściej z (...)

Dodany przez Tomasz Grupiewicz | 2015/05/14

Balustrada – dopełnienie schodów

Budowa tunelu pod rzeką Pilica

Skojarzone z tym artykułem: budowa domu, przewierty, remonty, tunele, usługi budowlane

Budowa tunelu pod rzeką Pilica (...) Obecnie poszukuje się coraz więcej takich rozwiązań, dzięki jakim można by było skutecznie zmniejszyć ruch na danych odcinkach trasy. Jedną z opcji jest stworzenie alternatywnych tras w innych miejscach, co pozwoliłoby skutecznie rozłożyć natężenie ruchu. Jednak jak będziemy mogli przyznać, współczesne pomysły są z jednej strony innowacyjne, a z (...)

Dodany przez Marcin Michalik | 2015/05/09

Budowa tunelu pod rzeką Pilica