Publikacje

Najnowsze


Dodany przez Marta Regulska | 2016/09/18

Urządzanie mieszkania w stylu śródziemnomorskim
Urządzając własny dom czy mieszkanie często zastanawiamy się, jaki styl wybrać i choć profesjonalne projektowanie wnętrz może nie należeć do naszych mocnych stron, to z powodzeniem jesteśmy w stanie wprowadzić w swoich wnętrzach styl śródziemnomorski lubiany przez biuro projetkowe Doma Studio.

Design taki przywodzi na myśl czas relaksu na plaży, ciepły piasek i złociste słońce, którym możemy cieszyć się na urlopie. Styl śródziemnomorski wprowadza w naszych czterech ścianach powiew egzotyki a także sprawia, że przestrzenie stają się znacznie bardziej komfortowe. Projektowaniem w tym stylu zajmuje się firma DoMa Studio projekty wnętrz z Poznania

Zasady projektowania wnętrz w stylu śródziemnomorskim

Żeby osiągnąć dobry efekt z pewnością należy zacząć od właściwego projektu domu i tutaj największe pole do popisu ma chyba architekt wnętrz, to z nim powinniśmy ustalić, jak duży metraż będą miały poszczególne pomieszczenia, ale warto pamiętać, że im pokoje większe, tym urządzanie w tym stylu będzie prostsze i efektywniejsze. Nie bez znaczenia jest również rozmieszczenie i wielkość okien. Najlepiej byłoby, żeby były one jak największe, bo wtedy wnętrza zyskują dodatkowe, optycznie zwiększone rozmiary.

Styl śródziemnomorski to przede wszystkim kamienie i drewno, więc uzyskanie najlepszego efektu zależy właśnie od tego, gdzie i jak dużo tych materiałów użyjemy. Bardzo dobrym pomysłem jest wyłożenie podłogi kamiennymi elementami oraz umieszczenie ich również na ścianach. Świetny efekt daje "kamienna łazienka" oraz kuchnia w drewnie.

Do stylu śródziemnomorskiego najlepiej pasują białe ściany, są wystarczająco surowe i nie tylko dają kolejne źródło optycznego powiększenia pomieszczeń, ale dodatkowo podkreślają urok mebli i bibelotów, którymi ozdobimy nasze wnętrza. Jeżeli chodzi o małe pomieszczenia, ciasne mieszkania w blokach itp. oczywiście odpowiednie zaaranżowanie takiego stylu będzie trudniejsze, ale nie oznacza to, że niemożliwe. Jeżeli sami nie będziemy mieli pomysłu jak to zrobić, z pewnością posiadać go będzie dobry architekt wnętrz. Jego sztuczki pozwolą nam na uzyskanie takiego efektu, jakiego pragniemy.


 • DoMa Studio Poznań

  ul. Batorego 43/41
  60-687 Poznań

  http://domastudio.pl
 • DoMa Studio Szczecin

  ul. Modra 86
  71-220, Szczecin

  http://domastudio.pl

Fotografie:


dom
budownictwo
usługi budowlane