Publikacje

Najnowsze


Dodany przez Marcin Michalik | 2015/05/11

Samozamykające się drzwi
Drzwi - element wyposażenia, który musi znaleźć się w każdym budynku.

Nie ważne, czy jest to blok mieszkalny, hala widowiskowo - sportowa, hala produkcyjna, czy supermarket, przynajmniej jedne drzwi muszą być. Mowa tu oczywiście o drzwiach wejściowych.

Z drzwiami wejściowymi jest taki problem, że każdy, kto wchodzi lub wychodzi musi przez nie przejść, ale nie każdy je zamyka. Niezamykanie drzwi wejściowych to nie tylko olbrzymie straty ciepła (i pieniędzy), lecz także duży dyskomfort dla znajdujących się wewnątrz ludzi, którym po prostu wieje.

Wyjściem z sytuacji jest zainstalowanie drzwi automatycznych, albo założenie samozamykacza. Drzwi automatyczne to dość duży wydatek. Takie rozwiązanie stosuje się często w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych. Często się też tam stosuje drzwi obrotowe, jednak ich montaż wymaga dodatkowego miejsca.

Najtańszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem problemu jest odpowiedni samozamykacz. Jeśli chcemy, by nasze drzwi zamykały się samodzielnie, wystarczy zainstalować odpowiednie urządzenie przy drzwiach.

Jak dobrać samozamykacz?

Kluczową kwestią jest tutaj masa drzwi. Do lekkich, delikatnych drzwi wystarczy nieduży samozamykacz, natomiast do ciężkich, metalowych drzwi potrzebny będzie nieco większe urządzenie. Przy doborze samozamykacza znaczenie mają też warunki pracy. Jeśli miałby pracować on na dworze lub w innym miejscu, które jest mało komfortowe, należy poinformować o tym sprzedawcę, a ten dobierze odpowiedni produkt dla nas.

Wiele sklepów sprzedających drzwi, sprzedaje też samozamykacze. U nas można kupić samozamykacze ramieniowe i szynowe. Te pierwsze są wszędzie bardzo popularne. Samozamykacze szynowe natomiast charakteryzują się bardziej zwartą, elegancką budową. Samozamykacze szynowe stosuje się wszędzie tam, gdzie zależy nam na ładnym wyglądzie.

Coraz częściej, ludzie decydują się na montaż samozamykacza w domach, szczególnie w tych, w których zamieszkują dzieci. Dzięki temu, dzieci nie będą zapominały o zamykaniu drzwi (zwłaszcza frontowych), gdyż zamkną się one same.

Najnowsze modele samozamykaczy drzwiowych na stronie firmy Häfele.

Fotografie:


dom
ogród
dekoracja wnętrz