Publikacje

Najnowsze


Dodany przez Tomasz Grupiewicz | 2020/04/16

Przeglądy okresowe samochodów
Wszystkie pojazdy mechaniczne, które poruszają się po drogach publicznych w Polsce muszą mieć aktualną polisę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej (ubezpieczenie OC) oraz aktualny przegląd techniczny.

Będzie on stanowił potwierdzenie, że samochód jest sprawny i nie stanowi zagrożenia w ruchu drogowym.

Przeglądu okresowe samochodów wykonywane są co roku. Oferuje je warsztat samochodowy, który posiada tytuł stacji diagnostycznej. W czasie wykonywanych przeglądów sprawdzany jest stan techniczny samochodu. Następuje uzupełnienie wszelkich płynów w aucie, w tym zwłaszcza wymiana oleju, płynu w chłodnicy. W czasie przeglądu technicznego następuje również usunięcie wszelkich usterek, które mogłyby powodować, że auto będzie zagrożeniem na drogach. Ze stacji diagnostycznych może z pozytywną opinią wyjechać jedynie taki pojazd, który jest w pełni sprawny.

Koszty związane z okresowym przeglądem pojazdu szacują się na poziomie około 100 zł

W przypadku zupełnie nowych samochodów, które celem utrzymania gwarancji muszą być sprawdzane w autoryzowanych serwisach koszty badania okresowego drastycznie wzrastają i wynoszą około 600-700 złotych. Badanie techniczne należy wykonywać nie rzadziej niż co 12 miesięcy lub po przejechaniu 20 000 km, w zależności od tego, która okoliczność nastąpi pierwsza.

Wybierając warsztat samochodowy http://www.diagnostic-car.pl, w którym dokona się okresowego przeglądu należy wybierać sprawdzone jednostki. Wymiana płynów i poszczególnych części powinna być dokonana szybko i sprawnie. W przypadku zupełnie nowych samochodów bardzo ważne jest również to, aby części wymieniane były zastępowane nowymi, fabrycznymi. Dzięki temu kierowca może utrzymać gwarancję na swój samochód. Jednocześnie trzeba dodać, że przy zakupie nowego auta udzielna jest gwarancja, która wynosi nawet pięć lat, bez limitu kilometrów.

Fotografie:


auto
samochód
motoryzacja