Publikacje

Najnowsze


Dodany przez Marcin Michalik | 2018/08/12

Oświetlenie w przemyśle
Oświetlenie przemysłowe jest nie tylko oświetleniem wnętrza samego magazynu lub przestrzeni produkcyjnej, ale obejmuje także dodatkowe oświetlenie w miejscach dróg ewakuacyjnych, jak i również zewnętrzne źródła światła. 
Wymiary obiektu, kształt jego konstrukcji i jego wysokość mają znaczenie w przypadku doboru odpowiedniego oświetlenia. Sposób konstrukcji hali przemysłowej oraz jej wewnętrzne wyposażenie często sprawia, że dostęp do źródła światła jest w pewien sposób utrudniony. 
Z tego powodu należy dobrać odpowiednie produkty nie tylko w zgodzie z obowiązującymi normami, ale także takie, których sposób wykonania da gwarancję doskonałej jakości i niezawodności. 
Dzięki temu można uniknąć dodatkowych kosztów, jakie przyniosłaby ich częsta konserwacja. Odpowiednie oświetlenie w przemyśle przynosi szereg zalet - nie tylko pomaga zaoszczędzić na kosztach, ale również wzrasta bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz pomieszczenia pracowników, wykorzystywanych maszyn oraz wytwarzanych produktów. 
Starannie dobrane lampy przemysłowe sprawiają, że jakość pracy się poprawia, a pracownicy odczuwają mniejsze zmęczenie - wpływa to na większą wydajność i efektywność produkcji. W polskim prawodawstwie nie ma wskazanych dokładnych regulacji, które wskazują warunki, jakie pracodawca musi spełnić wobec zatrudnionych - dotyczą go jednak ogólne zasady sposobu oświetlania przestrzeni pracy. 
Pracodawca ma obowiązek zapewniać pracownikom ochronę ich życia i zdrowia, między innymi zapewniając im higieniczne i bezpieczne warunki pracy. Do tego właśnie wykorzystane powinno być, między innymi, odpowiednie oświetlenie.

Fotografie:


lampy przemysłowe
oświetlenie w przemyśle