Publikacje

Najnowsze


Dodany przez Marta Regulska | 2020/02/01

Fitness jest dla każdego!
W ciągu ostatnich kilku lat moda na uprawianie sportów i zdrowy styl życia rozprzestrzeniła się tak szybko i na taką skalę, że chyba nie ma już nikogo, kto by nie wiedział, czym jest fitness czy pilates.

Wśród nas na pewno znajdą się osoby uprawiające wyżej wymienione sporty. Zarówno fitness, jak i pilates polecane są tak naprawdę dla każdej grupy osób. Niezależnie bowiem, czy masz 20, czy 60 lat, czy umiesz przebiec 10 kilometrów bez zadyszki, czy też męczy Cię wejście na drugie piętro - ćwiczenia te są niezwykle elastyczne, tak, że bez problemu można dopasować każdy rodzaj ćwiczenia do aktualnej formy danej osoby.

Szczególny wpływ na jakość życia ma to w przypadku osób mających problem z bólami stawów czy kręgosłupa - w takim przypadku warto zainteresować się metodą pilates. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń pomoże nam wzmocnić mięśnie, co znacznie odciąży kręgosłup, dzięki czemu unikniemy bólu pleców pojawiającego się podczas długotrwałego przebywania w jednej pozycji - o co nietrudno, jeśli weźmiemy pod uwagę pracownika biurowego, spędzającego 8 godzin przed komputerem.

Natomiast dla osób, które zaraziły się już bakcylem fitnessu, droga do dalszego rozwoju stoi otworem. Jeśli jesteś wielkim fanem ćwiczeń, wykonujesz je już od kilku lat, co daje Ci niezwykłą frajdę, właśnie dla Ciebie organizowane są szkolenia fitness. Ukierunkowane są one głównie na przekazanie praktycznej i teoretycznej wiedzy, która pomoże Ci prowadzić zajęcia dla innych grup. Spora część osób zastanawia się, jak zostać instruktorem fitness - w tym przypadku nie musisz kończyć specjalnych studiów, wystarczy, że będziesz stale doszkalał się na kursach i szkoleniach, wykonywał ćwiczenia prawidłowo, posiadał zapał i kreatywność. Bo kto powiedział, że praca nie może być naszą pasją?

Fotografie:


hobby
rozrywka
czas wolny
sport