Badania nieniszczące i niszczące materiałów dla od

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, dom, usługi budowlane

Badania nieniszczące i niszczące materiałów dla od (...) z którego wykonane jest dane urządzenie. Ich zaletą jest wykonanie dużej liczby dokładnych i znaczących pomiarów. Można bowiem przy pomocy badań niszczących wykonać pomiar twardości i udarności, zbadać odporność materiału na ściskanie, rozciąganie czy zginanie. Wszystkie te parametry mówią nam o trwałości, wytrzymałości i warunkach, w jakich może pracować dane urządzenie. Badania nieniszczące nie wymagają próbki, co jest ich zaletą w porównaniu do badań niszczących. W związku z tym mogą być wykonywane na gotowych już maszynach, a także na maszynach pracujących przez pewien czas. (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2018/07/06

Badania nieniszczące i niszczące materiałów dla od

Co powinno decydować o wyborze stolarki okiennej?

Skojarzone z tym artykułem: budowa domu, dom, remonty

Co powinno decydować o wyborze stolarki okiennej? (...) ponieważ dobrej jakości okna bardzo dobrze utrzymują różnicę temperatur między naszym mieszkaniem a otoczeniem. Na rynku mamy bardzo duży wybór stolarki okiennej. Ze względu na różnice pomiędzy poszczególnymi materiałami na okna możemy kupić zarówno okna z drewna, jak i okna z PCV, okna aluminiowe i drewniano-aluminiowe. Możemy wybierać spośród wielu kolorów stolarki okiennej, dzięki czemu można zmienić swój dom czy mieszkanie nadając mu wyjątkowy i niepowtarzalny styl. O ostatecznym wyborze stolarki okiennej powinna decydować nie wyłącznie cena, ale także dźwiękoszczelność, podwyższona (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2017/02/01

Co powinno decydować o wyborze stolarki okiennej?

Urządzanie mieszkania w stylu śródziemnomorskim

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, dom, usługi budowlane

Urządzanie mieszkania w stylu śródziemnomorskim (...) osiągnąć dobry efekt z pewnością należy zacząć od właściwego projektu domu i tutaj największe pole do popisu ma chyba architekt wnętrz, to z nim powinniśmy ustalić, jak duży metraż będą miały poszczególne pomieszczenia, ale warto pamiętać, że im pokoje większe, tym urządzanie w tym stylu będzie prostsze i efektywniejsze. Nie bez znaczenia jest również rozmieszczenie i wielkość okien. Najlepiej byłoby, żeby były one jak największe, bo wtedy wnętrza zyskują dodatkowe, optycznie zwiększone rozmiary.Styl śródziemnomorski to przede wszystkim kamienie i drewno, więc uzyskanie najlepszego efektu zależy właśnie od tego, gdzie i jak dużo tych materiałów użyjemy. Bardzo dobrym pomysłem jest wyłożenie (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2016/09/18

Urządzanie mieszkania w stylu śródziemnomorskim

Namiot jako magazyn

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, dom, remonty

Namiot jako magazyn (...) szerokiej gamie rozmiarów. Zamawiając namiot u producenta możemy wybrać długość, szerokość i wysokość. W ten sposób możemy dokładnie dopasować go do naszych potrzeb i mamy gwarancję, że nie zabraknie miejsca, a z drugiej strony nie będziemy dysponować zbędną powierzchnią. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdy musimy zastosować ogrzewanie. Redukujemy tym samym koszty działalności.Aby móc postawić namiot, wystarczy, że dysponujemy własnym lub dzierżawionym terenem. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wymiarów jesteśmy w stanie zamówić namiot dokładnie w takim rozmiarze, jakim terenem dysponujemy. Daje to możliwość maksymalnego wykorzystania dysponowanej powierzchni.Namioty (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2016/07/25

Namiot jako magazyn

Co to są gabiony?

Skojarzone z tym artykułem: budowa domu, dom, usługi budowlane

Co to są gabiony? (...) dźwiękochłonne, ściany oporowe czy licujące albo też ochrona przeciwerozyjna rzek. Aż w końcu zauważono, że ich zalety mogą być także przydatne w przydomowym ogródku. Jakie zalety mają gabiony? Przede wszystkim są dźwiękochłonne- stanowią bardzo dobrą ochronę przed dźwiękami ulicy. Ponadto są stabilne i wytrzymałe- nie zniszczą się nawet przy najgorszej pogodzie. Oprócz tego ich instalacja jest bardzo prosta- każdy może zrobić to sam. Warto jeszcze dodać, że ich wypełnienie jest całkowicie naturalne, wobec czego idealnie wpasowują się w obecne trendy ekologiczne. Ważny jest także (...)

Dodany przez Tomasz Grupiewicz | 2016/05/31

Co to są gabiony?

Parapet - dopełnienie okna

Skojarzone z tym artykułem: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Parapet - dopełnienie okna (...) coraz bardziej popularny staje się bardzo wytrzymały parapet granitowy. Firmy świadczące usługi kamieniarskie mają w swojej ofercie także i ten rodzaj usługi. Dlaczego? Ponieważ klienci cenią go za jego właściwości, a także za wyraz estetyczny granitu. Jeśli chodzi o estetykę, to należy podkreślić, że granit jest kamieniem nietuzinkowym, któremu uroku dodają naturalne przebarwienia, czy użylenia, które w każdym kamieniu są inne, czyniąc wyrób zawsze oryginalnym i niepowtarzalnym. A jeśli chodzi o właściwości - tutaj na pierwszy plan (...)

Dodany przez Tomasz Grupiewicz | 2016/03/20

Parapet - dopełnienie okna

Certyfikacja HQE w budownictwie

Skojarzone z tym artykułem: budownictwo, dom, remonty, usługi budowlane

Certyfikacja HQE w budownictwie (...) najpopularniejszy, wypracowany w USA jest systemem punktowego oceniania budynków pod względem ekologicznym na różnych płaszczyznach, • BREEAM – ocena wpływu budynku na środowisko naturalne, • DGBN - certyfikat wypracowany w Niemczech, ocenia aspekty ekonomiczne i ekologiczne, • HQE – certyfikat francuski oceniający zarządzanie jakością w środowisku. Co oznacza HQE Budynki oznaczone certyfikatem HQE w skrócie określane są jako budynki zielone, których standardem jest zrównoważony rozwój. W praktyce oznacza (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2016/03/14

Certyfikacja HQE w budownictwie

Usługi budowlane firmy Kamont

Skojarzone z tym artykułem: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Usługi budowlane firmy Kamont (...) znajdzie się ich mnóstwo w sieci. Właśnie dlatego dobrze będzie szukać w taki sposób. Z sieci, a mówiąc dokładniej z oficjalnych stron internetowych można się też dowiedzieć wiele na temat oferty każdej z takich firm. Każdy potencjalny klient dowie się wtedy, ile kosztowała będzie profesjonalnie wykonana zabudowa tarasu w przypadku poszczególnych firm. Koszty w końcu też będą miały duże znaczenie. Jeszcze istotniejsze będzie jednak to, aby pracami zajęli się najlepsi fachowcy, gdyż wówczas wszystko będzie zdecydowanie (...)

Dodany przez Tomasz Grupiewicz | 2015/11/09

Usługi budowlane firmy Kamont

Samozamykające się drzwi

Skojarzone z tym artykułem: dekoracja wnętrz, dom, ogród

Samozamykające się drzwi (...) się często w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych. Często się też tam stosuje drzwi obrotowe, jednak ich montaż wymaga dodatkowego miejsca.Najtańszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem problemu jest odpowiedni samozamykacz. Jeśli chcemy, by nasze drzwi zamykały się samodzielnie, wystarczy zainstalować odpowiednie urządzenie przy drzwiach. Jak dobrać samozamykacz?Kluczową kwestią jest tutaj masa drzwi. Do lekkich, delikatnych drzwi wystarczy nieduży samozamykacz, natomiast do ciężkich, metalowych drzwi potrzebny będzie nieco większe urządzenie. Przy doborze samozamykacza znaczenie mają też warunki pracy. Jeśli miałby pracować on na dworze lub w innym miejscu, które jest mało (...)

Dodany przez Marcin Michalik | 2015/05/11

Samozamykające się drzwi

Najlepsze wanny na rynku

Skojarzone z tym artykułem: dom, łazienka, wyposażenie wnętrz

Najlepsze wanny na rynku (...) Czasy, w których największą popularnością cieszyły się wanny wykonane ze stali lub żeliwa minęły już raczej bezpowrotnie. Dziś rynek zdobywają bardziej nowoczesne konstrukcje, do wytworzenia których wykorzystuje się bardziej ergonomiczny budulec. Tym wspomnianym wyżej materiałem, jak nie trudno się domyślić, jest akryl, którego fachowa nazwa do metakrylan metylu. Posiada on wiele zalet, które zdecydowały o tym, że zyskał on uznanie wśród wytwórców i konsumentów. Co zatem przesądza o (...)

Dodany przez Marta Regulska | 2015/04/25

Najlepsze wanny na rynku