Publikacje

Najnowsze


Dodany przez Marcin Michalik | 2015/05/09

Budowa tunelu pod rzeką Pilica
Obecnie poszukuje się coraz więcej takich rozwiązań, dzięki jakim można by było skutecznie zmniejszyć ruch na danych odcinkach trasy.

Jedną z opcji jest stworzenie alternatywnych tras w innych miejscach, co pozwoliłoby skutecznie rozłożyć natężenie ruchu. Jednak jak będziemy mogli przyznać, współczesne pomysły są z jednej strony innowacyjne, a z drugiej dość ryzykowne. Przykładem może być budowa tunelu pod rzeką Pilicą  przeprowadzona przez telmont.poznan.pl.

Jest to zdecydowanie taka wizja, jaka zasługuje na to, by wziąć ją pod uwagę, gdyż stwarza całkiem nowe możliwości. Pozwala z jednej strony zadbać o środowisko naturalne, nie ingerując w nie, a jednocześnie pozwala stworzyć szerokie pasmo dróg, wygodne dla wszystkich tych, którzy zdecydują się podróżować właśnie tymi nowo utworzonymi trasami. Jednak by taki projekt mógł dojść do skutku, trzeba go naprawdę dobrze przemyśleć, zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym.

Nie tylko ważne jest tutaj to, by tunel wytrzymał ciśnienie, jakie będzie napierać ze względu na dużą głębokość. Istotne jest też to, by przewiert pod rzeką w ogóle mógł dojść do skutku. Wiercenie na takim terenie jest po prostu niebezpieczne, gdyż jakiekolwiek osunięcie się ziemi, może być katastrofalne w skutkach. Trzeba zaś mieć pewność, że do niego nie dojdzie, ani podczas wykonywania przewiertu, ani podczas użytkowania tunelu, kiedy jego budowa zostanie już zakończona.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaś stosowanie przewiertów sterowanych, jakie umożliwiają dostanie się na daną głębokość bez konieczności wykorzystywania do tego celu powierzchni nad przewiertem. W ten sposób taki tunel pod rzeką wydaje się być nie tylko atrakcyjnym pomysłem, ale również możliwym do wcielenia go w życie.

Fotografie:


usługi budowlane
remonty
budowa domu
przewierty
tunele